tento web provozuje


HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

 

Jsme členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

 

REUNION

REUNION ::: Grandiózní a neobyčejný ostrov Réunion je známý zejména horským masivem vulkanického původu, který skýtá velkolepou podívanou. Samozřejmě, i zde najdete kokosové palmy, pláže podél tyrkysově modrých lagun a bílé korálové útesy, ale na rozdíl od dalších ostrovů v Indickém oceánu nabízí Réunion mimořádné podmínky zejména pro aktivní dovolenou.
Na ostrově si můžete užívat věčného léta, pobřeží je ochlazováno mírným jihovýchodním větrem, množství srážek odpovídá nadmořské výšce a poloze, západní pobřeží má méně deštivých dnů než východní. Průměrná teplota je 20 - 28 stupňů. Rok je rozdělen prakticky na dvě období. Suchá a studenější sezóna trvá od května do října. Od listopadu do dubna je nejteplejší období s větším množstvím srážek, skutečně deštivé je však pouze období od poloviny ledna do poloviny února. Se sluníčkem však můžete počítat každý den pobytu na tomto ostrově. Vzhledem k vysokým horám v centrální části ostrova však velmi často veškeré předpovědi počasí berou za své a přesnější predikce povětrnostních podmínek ostrova je skutečnou noční můrou společnosti Météo France. Výskyt cyklónů lze očekávat v období leden - březen.
 

MAURITIUS

MAURITIUS ::: Ostrovy v Indickém oceánu nejsou známé jako turistické destinace tak dlouho jako některé ostrovy v Pacifiku nebo Karibiku, ale nyní si našly díky své kráse, stálé teplotě a nádherným plážím u teplého modrozeleného oceánu místo v srdcích turistů na celém světě. Mauritius je jedním z nejznámějších tropických rájů Indického oceánu. Přestože leží u afrických břehů, je ovlivněn spíš britským a francouzským způsobem života. Zcela běžné je pochutnávat si zde na yorkshirském pudinku ve francouzské kavárničce, shlížet přitom na oceán a poslouchat kreolskou hudbu….Na ostrov se jezdí především kvůli lenošení na plážích a koupání, ale přesto by nikdo neměl vynechat výlet do vnitrozemí a návštěvu multikulturního hlavního města Port Louis.
Mauritius je sopečný ostrov, který měří od severu k jihu 58 km a od východu k západu 47 km. Celý je obklopen korálovým útesem, který je na několika místech prolomen. Na pobřeží se nachází řada pláží s bílým pískem. Na jihu se povrch zvedá, v centru pokračuje jako náhorní plošina a klesá u severního pobřeží, hora Le Pouce (812) dotváří pozadí hlavního města. Ve snaze zachránit alespoň část původních lesů vznikla na jihozápadě národní rezervace Rivière Noire National Parc (Black River Gorges National Parc).
 

SRÍ LANKA

SEYCHELY ::: tvoří stovky nádherných ostrovů a atolů, rozhozených po modrozelených vodách Indického oceánu na ploše 400.000 km². Celková plocha zemského povrchu tohoto souostroví je pouhých 440 km², některé ostrovy jsou od sebe vzdáleny stovky kilometrů, jiné několik desítek metrů. Z celkového počtu 115 ostrovů a ostrůvků je obydleno pouhých sedm. Návštěvníci jezdí na Seychely především kvůli proslulým bílým plážím, korálovým útesům a překrásné přírodě vůbec. Seychely se chlubí více než sedmdesáti plážemi, z nichž padesát patří mezi nejkrásnější na světě – a tou nej je pláž Grand Anse na ostrově La Digue, která se skutečně nádherná, ale nikdo se tu nekoupe, protože podél pobřeží se vyskytují nebezpečné víry. Bělozlatý písek je jemnější než hedvábí a pláže lemují černé granitové skály. Hotely a vůbec všechny stavby na ostrovech ukrývá tropická zeleň, protože na Seychelách platí zásada, že žádná budova nesmí být vyšší než palma. Na plážích nejsou obvykle ani slunečníky, protože hoteloví hosté najdou přírodní stín pod palmami. Nejznámější z rostlinné říše je podivuhodný Coco de Mer, obrovský kokosový ořech, rodící se na kokosové palmě pouze na jediném místě - v tropické džungli Vallée de Mai na ostrově Praslin.
 

SRÍ LANKA

SRÍ LANKA ::: Už Marco Polo považoval Srí Lanku za jeden z nejkrásnějších ostrovů světa. Tato malebná perla Indického oceánu je jako velká slza zavěšena u jižního cípu Indie. Vzdálenost od ní je necelých 50 km a obě země jsou prakticky spojeny tzv. Adamovým mostem (úzký pruh tvořený sérií korálových ostrovů). Rozloha Srí Lanky je 65.610 km², délka 350 km a šířka 180 km. Hlavním městem je Colombo, město nacházející se na jihozápadě země. Na ostrově žije přibližně 20 000 000 obyvatel, z nichž 74% je sinhálského, 18% tamilského původu a 8% jiných, více je osídlena jižní část ostrova. Oficiálními jazyky země jsou sinhálština a tamilština, což jsou dva základní národní jazyky, jako „spojovací“ jazyk je používána angličtina.
Mezi obyvateli převládá buddhistické náboženství (cca 70%, hlavními vyznavači jsou Sinhálci), dále zde mají zastoupení hinduistické vyznání (cca 15%, převážně Tamilové), muslimské a křesťanské náboženství. Srí Lanka je demokratickou republikou, oficiální název je Srílanská demokratická socialistická republika. Hlavou státu je prezident. Hrubý národní produkt je 2.500 USD/osoba. Nejdůležitějšími průmyslovými odvětvími jsou výroba textilu a kožených výrobků, výroba potravin, nápojů a tabákových výrobků, výroba chemikálií, umělých hmot, výrobků z gumy a papíru. V oblasti zemědělství je hlavní pěstování gumovníků, čajovníků a kokosových palem. Sektor služeb tvoří přes 50% celkové struktury HDP. V rámci tohoto odvětví zaujímají hlavní postavení služby finančního sektoru a turistika. Nejvýznamnějšími hospodářskými partnery jsou USA, Velká Británie, Německo, japonsko, Singapur, India, Čína, Jižní Korea.

 

MALEDIVY

MALEDIVY ::: často nazývané pozemským rájem - přesvědčí každého svého návštěvníka, že si tento příměr plně zaslouží. Průzračná voda, bílé pláže, šumící palmy a jiskřivě modré nebe vyvolávají pocit nekonečnosti, pocit volnosti a klidu. Zapomenete na uspěchanost všedního dne. Již z letadla se vám naskytne pohled na dech beroucí krásu přírody v modrých hlubinách indického oceánu.
Maledivy se nacházejí asi pět stupňů pod rovníkem  jihozápadně od Cejlonu a Indie. Četné korálové ostrovy (celkem 1 190) formují souostroví 26 přírodních atolů (skupinky sousedících korálových ostrovů). Těchto 26 atolů je uspořádáno v 19 administrativních atolů, přičemž hlavní ostrov Malé je jako jednotka ustanoven 20 atolem. Přes neuvěřitelné množství ostrůvků je jich obydleno jen 200, z čehož 88 ostrovů bylo upraveno na exkluzivní letoviska.
Ostrovy vznikaly milióny let. Korálové útesy obklopovaly vrcholky pásma podmořských sopek. Jejich vrstvy stoupaly pomalu k hladině, až se konečně, ale jen na pár místech vynořily z vody. Vytvořily zemi, která existuje víc pod než nad hladinou. Ačkoli celé státní teritorium měří 90tisíc kilometrů čtverečních, pouhých 298 kilometrů čtvereční představuje pevnina. Nadmořská výška zde zřídkakde přesahuje 6 m. Většina ostrovů se dá přejít za deset minut, jen málokteré jsou delší než 2 km.

 

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

 

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

 

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

 

webdesign l © Jiří Částka l www.castka.cz