tento web provozuje


HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 


 
Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz
 

ll MALEDIVY ll

 

HOTELY

***** ROYAL ISLAND RESORT BAA ATOLL
***** TAJ CORAL REEF RESORT NORTH MALE ATOLL
***** VILU REEF BEACH RESORT DHAALU ATOLL
***** BANYAN TREE Vabbinfaru
***** BAROS MALDIVES NORTH MALE ATOLL
***** FULL MOON NORTH MALE ATOLL
***** CONRAD MALDIVES RANGALI South Ari Atoll
***** KURUMBA MALDIVES NORTH MALE ATOLL
***** PARADISE ISLAND RESORT NORTH MALE ATOLL
***** SUN ISLAND RESORT SOUTH ARI ATOLL
**** BOLIFUSHI ISLAND RESORT KAAFU ATOLL
**** TAJ EXOTICA RESORT SOUTH MALE ATOLL
**** BANDOS ISLAND RESORT KAAFU ATOL
**** LILY BEACH RESORT SOUTH ALIF ATOLL
**** HAKURA MEEMU ATOLL
**** OLHUVELI BEACH SOUTH MALE ATOLL
**** VELIDHU ISLAND RESORT NORTH ALIF ATOLL
**** VILLIVARU BIYADOO RESORT SOUTH MALE ATOLL
**** LOHIFUSHI ISLAND RESORT NORTH MALE ATOLL
**** EMBUDU VILLAGE SOUTH MALE ATOLL
**** ELLAIDHOO TOURIST RESORT North Ari Atoll
**** ERIYADHOO ISLAND RESORT NORTH MALE ATOLL
**** HOLIDAY ISLAND RESORT SOUTH ARI ATOLL
**** KOMANDOO ISLAND RESORT Lhaviyani ATOLL
**** KURAMATHI BLUE LAGOON North Ari Atoll
**** KURAMATHI COTTAGE AND SPA North Ari Atoll
**** KURAMATHI VILLAGE North Ari Atoll
**** KUREDU ISLAND RESORT Lhaviyani ATOLL
**** LAGUNA MALDIVES SOUTH MALE ATOLL
**** MEERU ISLAND NORTH MALE ATOLL
**** VAKARUFALHI ISLAND RESORT SOUTH ALIF ATOLL
**** VELIGANDU ISLAND RESORT SOUTH MALE ATOLL
*** FUN ISLAND RESORT SOUTH MALE ATOLL
*** KANDOOMA ISLAND RESORT SOUTH MALE ATOLL

 

lodní safari výlet

 

Hlavní město: Malé
Rozloha: 298 km
Počet obyvatel: 310.000
Politický systém: republika
Jazyk: divehi (forma sinhálštiny), angličtina

 

Maledivy - často nazývané pozemským rájem - přesvědčí každého svého návštěvníka, že si tento příměr plně zaslouží. Průzračná voda, bílé pláže, šumící palmy a jiskřivě modré nebe vyvolávají pocit nekonečnosti, pocit volnosti a klidu. Zapomenete na uspěchanost všedního dne. Již z letadla se vám naskytne pohled na dech beroucí krásu přírody v modrých hlubinách indického oceánu.

Maledivy se nacházejí asi pět stupňů pod rovníkem  jihozápadně od Cejlonu a Indie.Četné korálové ostrovy (celkem 1 190) formují souostroví 26 přírodních atolů (skupinky sousedících korálových ostrovů). Těchto 26 atolů je uspořádáno v 19 administrativních atolů, přičemž hlavní ostrov Malé je jako jednotka ustanoven 20 atolem. Přes neuvěřitelné množství ostrůvků je jich obydleno jen 200, z čehož 88 ostrovů bylo upraveno na exkluzivní letoviska.
Ostrovy vznikaly milióny let. Korálové útesy obklopovaly vrcholky pásma podmořských sopek. Jejich vrstvy stoupaly pomalu k hladině, až se konečně, ale jen na pár místech vynořily z vody. Vytvořily zemi, která existuje víc pod než nad hladinou. Ačkoli celé státní teritorium měří 90tisíc kilometrů čtverečních, pouhých 298 kilometrů čtvereční představuje pevnina. Nadmořská výška zde zřídkakde přesahuje 6 m. Většina ostrovů se dá přejít za deset minut, jen málokteré jsou delší než 2 km.

Maledivské ostrovy byly nejprve osídleny patrně árijskými přistěhovalci, kteří ve stejné době (kolem roku

500 př.n.l.) osídlili Srí Lanku. Arabští cestující a obchodníci zapříčinili v roce 1153 přestup  maledivanů z původních buddhistických zvyků na Islámské náboženství. 

Maledivy

 

Maledivy

Maledivy byly nezávislým státem po celou dobu své historie kromě krátkého období 15 let portugalské nadvlády v 16. stol. V roce 1887 se Maledivy staly britským protektorátem a zůstaly jím až do 26.července 1965. 11. listopadu 1968 přešly nezávislé Maledivy ze sultanátu zpět na republiku. První psaná ústava byla vyhlášena v roce 1932.
Turistickému ruchu se zde věnuje velká pozornost, klienti tráví svou dovolenou v hotelových resortech - v komfortu, ale v klidu , daleko od ruchu a hluku přelidněných letovisek. Většina resortů se nachází na třech atolech, ležících poblíž hlavního města - na atolu North Malé, South Malé a Ari. Každý z hotelových resortů má trochu jiný charakter, klientelu, kuchyni a liší se i aktivitami a výlety - nikoliv však úrovní poskytovaných služeb. Žádnému z nich se nedá nic vytknout , žádný z nich také není levnou ubytovací kapacitou - záleží na klientech, který z nich si vyberou či oblíbí - zda modernější bydlení nebo ubytování v tradičním stylu.  Větší a cenově mírně přijatelnější resorty lákají spíše mladší klientelu a jednotlivce, zatímco menší a luxusnější resorty jsou vyhledávány především páry či přímo jako pobytová místa líbánek. Jedno je společné všem -  potápění. Barva a čistota moře, podvodní život hýřící barvami i tvary budou vašimi nejsilnějšími zážitky.
 

VSTUPNÍ FORMALITY

 

Maledivy

 

Maledivy

Časový posun + 4 hodiny

Turistické vízum se uděluje do pasu (platnost 6 měsíců po návratu) bezplatně na letišti v Malé, nutno mít jednu fotografii. Letiště se nachází na ostrově Hulule, v sousedství hlavního města Malé. Transfery do hotelů jsou organizovány buď lodí nebo na vzdálenější ostrovy hydroplánem.

Z Prahy nejsou přímé lety, a tak je potřeba počítat s odlety z Frankfurtu nebo Vídně (s mezipřistáním cca 12 hodin).
 

Maledivy jsou stoprocentně islámskou zemí, kde panuje přísná prohibice. Dovoz alkoholu je zakázán v jakémkoli množství (až pod sankcí zákazu vstupu). V hotelových resortech je však klientům alkohol k dispozici ve velkém výběru.
Zakázán je rovněž dovoz drog a pornografie
Ženy musí mít na veřejnosti zahalená ramena (netýká se pláží). Nudismus je zakázán.

Z Malediv je zakázáno odvážet korály a součásti mořské přírody.

Při odletu z Malediv se platí jednorázový poplatek 10 USD

Nevyžaduje se žádné speciální očkování
 

INFORMACE PRO TURISTY

 

Maledivy

 

Maledivy

Počasí na Maledivách je vcelku stálé s průměrnými teplotami vzduchu okolo 30 C a vody 27°C. Nejsou zde suchá tropická vedra, protože klima je zcela pod vlivem indického oceánu. Počasí je ovlivňováno dvěma monzuny. Severovýchodním, který vane v období listopad až duben s velmi malými srážkami a jihovýchodním,v květnu až říjnu, který je vlhčí. Prší většinou krátce v odpoledních hodinách a pro turisty není většinou ani vlhčí období nepříjemné

oblečení doporučujeme bavlněné, lehké, vzdušné. Povinnost společenského oděvu velice zřídka-v luxusních resortech. Nezapomeňte na pokrývku hlavy a sluneční brýle s UV filtrem. Vzhledem k tomu, že se Maledivy nachází
v blízkosti rovníku je potřeba opalovací krém s vysokým ochranným filtrem. Doporučujeme přivést si vlastní potápěcí brýle, šnorchl a ploutve. Zapůjčení v hotelu stojí 6 - 10 USD.

služby v hotelích se platí především americkými dolary a místní měnou. Běžně se využívá hotelový účet, jehož položky stvrzuje klient podpisem a platí platební kartou na závěr pobytu. Suvenýry jsou v hotelích poměrně drahé, a tak se jejich nákup vyplatí při návštěvě hlavního města.

hotelové resorty nabízejí klientům stravování formou bufetů, a to kvalitní jídla jak evropského, tak i asijského typu. Součástí některých hotelů jsou i stylové restaurace italské, čínské, mexické apod.  
 

TURISTICKÉ  ATRAKTIVITY

 

Maledivy

 

Maledivy

 

Maledivy

Hlavní město MALÉ:  je sice malé (ostrov měří pouze 2 km na délku a 1 km na šířku), ale přesto je unikátní a pozoruhodné, úpravné a hustě osídlené - žije tu 65 000stálých obyvatel, ale s turisty dosahuje počet skoro 100000. Přestože na první pohled působí jako ospalé venkovské městečko, všude vyrůstají nové budovy, které kontrastují s úzkými uličkami, mešitami a tržnicemi. Výlet do hlavního měst je možné naplánovat během pobytu z bližších ostrovů a nebo na závěr pobytu před odletem. Vzhledem k brzkému transferu ze vzdálenějších ostrovů zbývá dostatek času. Během prohlídky s průvodcem (cca 10USD/os.) navštívíte hlavní mešitu Národní muzeum, Grand Friday Mosque, Sultánův palác, rybí a ovocný trh. Takzvaný Singapore Bazar je shluk obchůdků s nabídkou kvalitních výrobků místních řemeslníků a suvenýrů z Malediv.V malých čajovnách lze spatřit maledivské muže, jak v poklidu pokuřují, žvýkají a diskutují.

Návštěva domorodé vesnice

Hotely jsou stavěny pouze na neobydlených ostrovech, a proto když se chcete seznámit s místními obyvateli, musíte si udělat výlet na nějaký domorodý ostrov. Maledivané žijí v uzavřeném společenství  z touhy žít jako jejich předkové. Brání se cizím vlivům dovážených zahraničními  turisty. Chtějí si zachovat svůj svět a maledivskou kulturu. Jsou to lidé přátelští a poctiví, možná trochu ostýchaví, ale brzy vás přesvědčí o své pohostinnosti.
Návštěva takovéto vesnice bude jistě pro každého zajímavým zážitkem.

Potápění
Samostatně se šnorchlování bude oddávat jistě každý turista na Maledivách. Tajemství hlubin se však nejvíce odhalí, využijete-li služeb potápěčských center, které na ostrově nabízejí profesionální výbavu i kurzy. Po několika lekcích vás instruktor zavádí do místní Mekky potápění mezi korály, kde se přikrmují ryby, aby si zvykly na lidi a neplašily se, až zákazníci, lační podmořských krás dorazí.

Rybolov
Na ostrovech nesmíte samostatně rybařit, ale můžete zúčastnit ranního nebo nočního rybolovu. Vyjíždí se od hotelu v motorovém člunu vybaveném k lovení ryb. Maledivané jsou velmi zruční rybáři, živí se rybolovem po staletí.Díky tomu , ale i díky nesmírné bohatosti moře zde z každého takového lovu vozí i několi velkých ryb od 1 - 2 m. Cena se pohybuje cca 250 - 300USD za loď na 4 - 5 hodin.

Podvodní safari
Jedná se o vyjížďku člunem v doprovodu na korálový reef - útes. Klienti se mohou zúčastnit šnorchlování.

 

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

 

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

 

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

 

webdesign l © Jiří Částka l www.castka.cz