tento web provozuje


HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 


 
Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz
 

ll MAURITIUS ll

 

HOTELY

***** BEAU RIVAGE Belle Mare
***** DINAROBIN GOLF A SPA Le Morne
***** LE PARADISE COVE AND SPA Anse La Raie
***** ROYAL PALM Grand Baie
**** LEGENDS Le Grand Gaube
**** LES PAVILLONS Le Morne
**** LE MERIDIEN ILE MAURICE Pointe Aux Piments
**** THE SANDS RESORT Flic en Flacq
**** Maritim Balaclava
**** LA PALMERAIE Palmar
**** LE TELFAIR GOLF & SPA RESORT Bel Ombre
**** OCEAN BEAUTY Péreybére
*** OCEAN VILLAS Grand Baie
*** LE TROPICAL Trou d´Eau Douce
*** MERVILLE BEACH Grand Baie
*** POINTE AUX BICHES Troux Aux Biches
*** CORALIA MONT CHOISY Troux Aux Biches
*** VERANDA BUNGALOW VILLAGE Grand Baie
HOTELOVÁ SÍŤ „BEACHCOMBER“
*****+ PARADIS Le Morne
***** SHANDRANI Blue Bay
****+ LE VICTORIA Pointe Aux Piments
**** LE MAURICIA Grand Baie
**** LE CANONNIER Pointe Aux Cannoniers
U hotelů níže Vám ceny poskytneme na vyžádání
**** AMBRE Belle Mare
**** HERITAGE GOLF & SPA Bel Ombre
*** PALMAR BEACH RESORT Belle Mare
*** MARINA BEACH RESORT  
*** Paul & Virginie  
*** LES LATANIERS BLEUS Riviere Noire
** LE TAMARIN Tamarin Bay
** LES ORCHIDÉES Grand Bay
** COIN DE MIRE Cap Malheureux
** EMERAUDE BEACH Belle Mare

oficiální název: Republic of Mauritius

hlavní město: Port Luis (150 000 obyvatel)

počet obyvatel: 1 200 000

pasové formality: pas platný 6 měsíců po návratu

časový posun: + 3 hodiny

jazyky: angličtina, kreolština, francouzština, hindí

odletová taxa: 10 USD/osoba

měna: 1 mauricijská rupie (1 MR = 0,034 €)

podnebí: příjemné podnebí po celý rok, nejteplejší měsíce jsou od ledna do dubna (průměrná teplota cca 30°C), nejchladnější od července do září ( průměrná teplota cca 24°C). Podnebí ve vnitrozemí je vždy o několik stupňů chladnější. Během dne mohou nastat krátké přepršky, avšak teplota neklesá.
doporučené oblečení: lehké, vzdušné bavlněné oblečení, do hotelových restaurací v tří- a čtyřhvězdičkových hotelích nosí muži k večeři dlouhé kalhoty, při výletech do vnitrozemí je lepší mít lehkou bundu.

 

Ostrovy v Indickém oceánu nejsou známé jako turistické destinace tak dlouho jako některé ostrovy v Pacifiku nebo Karibiku, ale nyní si našly díky své kráse, stálé teplotě a nádherným plážím u teplého modrozeleného oceánu místo v srdcích turistů na celém světě. Mauritius je jedním z nejznámějších tropických rájů Indického oceánu. Přestože leží u afrických břehů, je ovlivněn spíš britským a francouzským způsobem života. Zcela běžné je pochutnávat si zde na yorkshirském pudinku ve francouzské kavárničce, shlížet přitom na oceán a poslouchat kreolskou hudbu….Na ostrov se jezdí především kvůli lenošení na plážích a koupání, ale přesto by nikdo neměl vynechat výlet do vnitrozemí a návštěvu multikulturního hlavního města Port Louis.

Mauritius

 

Mauritius

 

Mauritius

 

Mauritius

Mauritius je sopečný ostrov, který měří od severu k jihu 58 km a od východu k západu 47 km. Celý je obklopen korálovým útesem, který je na několika místech prolomen. Na pobřeží se nachází řada pláží s bílým pískem. Na jihu se povrch zvedá, v centru pokračuje jako náhorní plošina a klesá u severního pobřeží, hora Le Pouce (812) dotváří pozadí hlavního města. Ve snaze zachránit alespoň část původních lesů vznikla na jihozápadě národní rezervace Rivière Noire National Parc (Black River Gorges National Parc).
Hlavní město Port Louis, ležící na severovýchodním pobřeží, je poměrně velkým městem, kde během dne hlučí dopravní ruch, houkají klaksony a je velice rušno, zatímco v noci se vše zklidní. Jedinou výjimkou je nábřeží Le Caudan Waterfront, kde se nacházejí bary, restaurace, kina a kasino. Zajímavým místem v centru města je tržiště Port Louis Market s nabídkou ovoce, zeleniny, masa, ryb, koření, ale také látek, oblečení a řemeslných výrobků. Nedaleko od tržiště je Natural

History Museum a Mauritius Postal Museum s kolekcí mauricijských poštovních známek. Koho zajímá islámská architektura, měl by se zastavit u mešity Jummah a pevnosti Fort Adelaide, nazývané též Citadel.
Jedním z nejzajímavějších míst na Mauritiu je botanická zahrada Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanical Garden, založená už v 18. století. Zahrada není příliš rozlehlá, ale přesto je krásná. Jsou tu obrovské vodní lilie Victoria regia, zlaté bambusy, 200 let starý Buddhův strom a křížový strom s listy, rostoucími do tvaru kříže.

Asi 12 km do Port Louis směrem do vnitrozemí leží místo Moka Town, centrum akademického života na ostrově. Je obklopeno půvabnou zalesněnou krajinou, horami a nachází se tu mnoho výstavných sídel. Město je sídlem University of Mauritius a Mahatma Gandhi Insitute.

V hornatém vnitrozemí asi 20 km od Port Louis leží město Curepipe. Za svou velikost vděčí epidemii malárie v roce 1867, kdy tisíce obyvatel opustilo hlavní město, aby našlo v horách zdravější podnebí. Curepipe má styl anglických měst a je centrem výroby čaje a modelářství.
Několik kilometrů na jihozápad od tohoto města leží další oblíbený turistický cíl – vodopády Tamarind Falls s okolními terény vhodnými pro pěší turistiku.
Z Curepipe vede jediná horská silnice nejkrásnější vnitrozemskou oblastí na ostrově do oblasti přírodní rezervace Rivière Noire National Parc. Po šesti kilometrech od města dojedete k přehradě Mare aux Vacoas, kterou obklopují vzrostlé konifery a kasuariny, a zdejší krajina připomíná spíš Severní Ameriku než ostrov v Indickém oceánu. Pokud budete pokračovat dále na jihovýchod, dostanete se k posvátnému jezeru Grand Bassin, a dále na východ leží nejdeštivější místo ostrova a zároveň nejrozsáhlejší přírodní oblast Plaine Champagne. U „Černé řeky“ - Rivière Noire můžete vyfotografovat ty nejlepší záběry, protože právě tady lze spatřit množství nádherných vodopádů a otvírají se tu nezapomenutelné pohledy na Piton de la Petite Rivière Noire, nejvyšší bod ostrova – 830 m.
Protože silnice na Mauriciu jsou v poměrně špatném stavu a jezdí se zde vlevo, doporučujeme spíše zakoupit si v recepci hotelu výlet s výkladem v angličtině nebo si objednat taxi, než absolvovat výlet vypůjčeným autem.

 

Individuální přeprava – ceny transferů

 (minimálně pro 2 dosp.osoby dohromady)

Přivítání a asistence na letišti MAURITIUS
 

Přivítání+ asistence + transfery letiště hotel-letiště:

1.490,-/dosp., 790,-/dítě 3-12 let (severní,jižní,východní,západní pobřeží)

Přivítání+ asistence + transfery letiště hotel-letiště:

1.090,-/dosp., 590,-/dítě 3-12 let (jihovýchodní pobřeží)

Jednosměrný transfer mezi hotely:
890,-/dosp., 490,-/dítě 3-12 let (celé pobřeží)

 

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

 

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

 

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

 

webdesign l © Jiří Částka l www.castka.cz